SSI Technologies, Inc. P51-1500-A-S-M12-20MA-000-000
- Manufacturer
- SSI Technologies, Inc.
- Model
- P51-1500-A-S-M12-20MA-000-000
- Datasheet
- P51-1500-A-S-M12-20MA-000-000 PDF
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | Industrial Automation |
| Pressure Type | Absolute |
| Package / Case | Cylinder |
| Maximum Pressure | - |
| Output | 4 mA ~ 20 mA |
| Voltage - Supply | 8V ~ 30V |
| Series | MediaSensor™ |
| Termination Style | M12, 4 Pin |
| Accuracy | ±0.5% |