SSI Technologies, Inc. P51-1500-A-H-I36-4.5OVP-000-000
- Model
- P51-1500-A-H-I36-4.5OVP-000-000
- Datasheet
- P51-1500-A-H-I36-4.5OVP-000-000 PDF
- Description
- SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4.5V
| Maximum Pressure | - |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Voltage - Supply | 5V |
| Series | MediaSensor™ |
| Termination Style | Cable 3' |
| Accuracy | ±0.5% |