SSI Technologies, Inc. P51-15-A-U-I36-4.5OVP-000-000
- Model
- P51-15-A-U-I36-4.5OVP-000-000
- Datasheet
- P51-15-A-U-I36-4.5OVP-000-000 PDF
- Description
- SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V
|---|---|
| Pressure Type | Absolute |
| Package / Case | Cylinder |
| Maximum Pressure | - |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Voltage - Supply | 5V |
| Series | MediaSensor™ |
| Termination Style | Cable 3' |
| Accuracy | ±0.5% |