SSI Technologies, Inc. MG-3000-B-MD-R
- Manufacturer
- SSI Technologies, Inc.
- Model
- MG-3000-B-MD-R
- Datasheet
- MG-3000-B-MD-R PDF
- Description
- SENSOR 3000 PSI 4-20 MA 1/8 NPT
|---|---|
| Series | MG-MD |
| Termination Style | - |
| Accuracy | ±0.25% |
| Operating Pressure | 5000PSI (34473.79kPa) |
| Features | Temperature Compensated |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Port Size | Male - 1/8" (3.18mm) NPT |