SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands CENB1030A1503F01
Model
CENB1030A1503F01
Datasheet
CENB1030A1503F01 PDF
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
Attribute Name Attribute Value
Part Status Obsolete
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Applications ITE (Commercial)
Polarization Positive Center
Power (Watts) 30W
Input Connector IEC 320-C8
Form Desktop (Class II)
Region Utilized International
Series CENB1030 (30W)
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
Weight 0.441 lb (200.03 g)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approvals CE, cULus
Size / Dimension 3.76" L x 2.13" W x 1.22" H (95.5mm x 54.0mm x 31.0mm)
Efficiency Level V
Voltage - Output 15V
Input Type Cord (Sold Separately)
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Cord Length 59" (1.50m)
Current - Output (Max) 2A