SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands CENB1010A4803N01
Model
CENB1010A4803N01
Datasheet
CENB1010A4803N01 PDF
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 10W
Attribute Name Attribute Value
Part Status Obsolete
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Applications ITE (Commercial)
Polarization Positive Center
Power (Watts) 15W
Region Utilized International
Series CENB1020 (20W)
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
Weight 0.331 lb (150.14 g)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approvals CE, cULus
Size / Dimension 3.31" L x 1.85" W x 1.27" H (84.0mm x 47.0mm x 32.3mm)
Efficiency Level V
Voltage - Output 5V
Input Type Cord (Sold Separately)
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Cord Length 59" (1.50m)
Current - Output (Max) 3A