SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands CENB1010A4803F01
Model
CENB1010A4803F01
Datasheet
CENB1010A4803F01 PDF
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 10W
Region Utilized International
Series CENB1010 (10W)
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
Weight 0.243 lb (110.22 g)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approvals CE, cULus
Size / Dimension 3.31" L x 1.85" W x 1.27" H (84.0mm x 47.0mm x 32.3mm)
Efficiency Level V
Voltage - Output 48V
Input Type Cord (Sold Separately)
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Cord Length 59" (1.50m)
Current - Output (Max) 250mA
Part Status Obsolete
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Applications ITE (Commercial)
Polarization Positive Center
Power (Watts) 12W