SiTime SIT8918BAR7-25S
Model
SIT8918BAR7-25S
Datasheet
SIT8918BAR7-25S PDF
Description
MEMS OSC PROG XO LVCMOS 2.5V
Attribute Name Attribute Value
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Series SiT8918B
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings -
Current - Supply (Max) 4.7mA
Function Standby
Available Frequency Range 1MHz ~ 110MHz
Mounting Type Surface Mount
Frequency Stability (Total) ±20ppm