SiTime SIT8918AET7-33N
Model
SIT8918AET7-33N
Datasheet
SIT8918AET7-33N PDF
Description
MEMS OSC PROG XO LVCMOS 3.3V
Output LVCMOS
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Series SiT8918
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Ratings -
Current - Supply (Max) 4.5mA
Function -
Available Frequency Range 1MHz ~ 110MHz
Mounting Type Surface Mount
Frequency Stability (Total) ±20ppm
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 2.5V