SiTime SIT8918AAA7-18S
Model
SIT8918AAA7-18S
Datasheet
SIT8918AAA7-18S PDF
Description
MEMS OSC PROG XO LVCMOS 1.8V
Mounting Type Surface Mount
Frequency Stability (Total) ±20ppm
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 3V
Output LVCMOS
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Series SiT8918
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings -
Current - Supply (Max) 4.7mA
Function -
Available Frequency Range 1MHz ~ 110MHz