SiTime SIT3808AIPD-33NZ
Model
SIT3808AIPD-33NZ
Datasheet
SIT3808AIPD-33NZ PDF
Description
MEMS OSC PROG
Output LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Series SiT3808
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Current - Supply (Max) 33mA
Function Standby (Power Down)
Available Frequency Range 1MHz ~ 80MHz
Mounting Type Surface Mount
Frequency Stability (Total) ±25ppm
Base Resonator MEMS
Current - Supply (Disable) (Max) 70µA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V