SiTime SIT3808AIPD-33EG
Model
SIT3808AIPD-33EG
Datasheet
SIT3808AIPD-33EG PDF
Description
MEMS OSC PROG
Attribute Name Attribute Value
Output LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Series SiT3808
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Current - Supply (Max) 33mA
Function Enable/Disable
Available Frequency Range 1MHz ~ 80MHz
Mounting Type Surface Mount
Frequency Stability (Total) ±25ppm
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V