SiTime SIT3808AIPC-33EH
Model
SIT3808AIPC-33EH
Datasheet
SIT3808AIPC-33EH PDF
Description
MEMS OSC PROG
Attribute Name Attribute Value
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Series SiT3808
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Current - Supply (Max) 33mA
Function Enable/Disable
Available Frequency Range 1MHz ~ 80MHz
Mounting Type Surface Mount
Frequency Stability (Total) ±25ppm