SiTime SIT3807ACYC-18EM
Model
SIT3807ACYC-18EM
Datasheet
SIT3807ACYC-18EM PDF
Description
MEMS OSC PROG VCXO LVCMOS 1.8V
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Surface Mount
Frequency Stability (Total) ±25ppm
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 1.8V
Output LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Series SiT3807
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Current - Supply (Max) 31mA
Function Enable/Disable
Available Frequency Range 1.544MHz ~ 49.152MHz