SiTime SIT2024BMRS-33E
Model
SIT2024BMRS-33E
Datasheet
SIT2024BMRS-33E PDF
Description
MEMS OSC PROG XO LVCMOS 3.3V
Attribute Name Attribute Value
Function Enable/Disable
Current - Supply (Max) 4.8mA
Packaging Bulk
Available Frequency Range 1MHz ~ 110MHz
Mounting Type Surface Mount
Frequency Stability (Total) ±25ppm
Base Resonator MEMS
Package / Case SC-74A, SOT-753
Size / Dimension 0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 3.3V
Series SiT2024B
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Ratings AEC-Q100
Operating Temperature -40°C ~ 105°C