SiTime SIT2024BALS-18E
Model
SIT2024BALS-18E
Datasheet
SIT2024BALS-18E PDF
Description
MEMS OSC PROG XO LVCMOS 1.8V
Attribute Name Attribute Value
Output LVDS
Frequency Stability ±25ppm
Series Si591
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Function Enable/Disable
Current - Supply (Max) 100mA
Packaging Tray
Available Frequency Range 125MHz ~ 214.999MHz
Mounting Type Surface Mount
Frequency Stability (Total) ±50ppm
Base Resonator Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V