SiTime SIT2018BARS-33N
Model
SIT2018BARS-33N
Datasheet
SIT2018BARS-33N PDF
Attribute Name Attribute Value
Size / Dimension 0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Output LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Series SiT2018B
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings -
Current - Supply (Max) -
Function Enable/Disable
Available Frequency Range 1MHz ~ 110MHz
Mounting Type Surface Mount
Frequency Stability (Total) ±20ppm
Base Resonator MEMS
Current - Supply (Disable) (Max) 4.5mA