SiTime SIT2018AEBS-25S
Model
SIT2018AEBS-25S
Datasheet
SIT2018AEBS-25S PDF
Attribute Name Attribute Value
Series SiT2018
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Ratings -
Current - Supply (Max) 4.2mA
Function -
Available Frequency Range 1MHz ~ 110MHz
Mounting Type Surface Mount
Frequency Stability (Total) ±20ppm
Base Resonator MEMS
Package / Case SC-74A, SOT-753
Size / Dimension 0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 2.5V
Output LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)