SiTime SIT1602BI-12-XXE-33.333300E
- Manufacturer
- SiTime
- Model
- SIT1602BI-12-XXE-33.333300E
- Datasheet
- SIT1602BI-12-XXE-33.333300E PDF
- Description
- MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOS
|---|---|
| Output | HCMOS, LVCMOS |
| Frequency Stability | ±20ppm |
| Series | SiT1602B |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Function | Enable/Disable |
| Current - Supply (Max) | 4.5mA |
| Frequency | 12MHz |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Part Status | Active |
| Current - Supply (Disable) (Max) | 4.2mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Resonator | MEMS |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Type | XO (Standard) |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 3.3V |