SICK, Inc. WSE26P-34162100A00
- Model
- WSE26P-34162100A00
- Datasheet
- WSE26P-34162100A00 PDF
|---|---|
| Sensing Distance | 0' ~ 196.90' (0 ~ 60m) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Connection Method | Cable |
| Ingress Protection | IP66, IP67 |
| Output Configuration | Push-Pull, NPN/PNP |
| Series | W26 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Part Status | Active |
| Cable Length | 78.74" (2m) |