SICK, Inc. WSE26P-1H162100A00
- Model
- WSE26P-1H162100A00
- Datasheet
- WSE26P-1H162100A00 PDF
|---|---|
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Connection Method | Connector, M12, 5POS |
| Ingress Protection | IP67 |
| Output Configuration | PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable |
| Series | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Part Status | Active |
| Cable Length | - |
| Light Source | RGB LED |
| Response Time | 50µs |
| Sensing Method | - |
| Adjustment Type | - |
| Sensing Distance | 0.394" (10mm) |