SICK, Inc. WSE26I-34162100A00
- Manufacturer
- SICK, Inc.
- Model
- WSE26I-34162100A00
- Datasheet
- WSE26I-34162100A00 PDF
- Description
- SENSOR THRU-BEAM 60M NPN/PNP
- Availability
- IN STOCK
Stock: 3
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Sensing Method | Through-Beam |
| Adjustment Type | Adjustable |
| Sensing Distance | 0' ~ 196.90' (0 ~ 60m) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Connection Method | Cable |
| Ingress Protection | IP66, IP67 |
| Output Configuration | Push-Pull, NPN/PNP |
| Series | W26 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Part Status | Active |
| Cable Length | 78.74" (2m) |