SICK, Inc. UM30-215113
- Manufacturer
- SICK, Inc.
- Model
- UM30-215113
- Datasheet
- UM30-215113 PDF
- Description
- SENSOR PROX ULTRA 600-6000MM CYL
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 2V |
| Termination Style | Cable Leads |
| Ingress Protection | IP67 |
| Series | - |
| Response Frequency | - |
| Indicator | LED |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Shielding | Unshielded |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Inductive |
| Package / Case | 8-SMD Module |
| Material - Body | - |
| Sensing Distance | 1.181" (30mm) |