SICK, Inc. UM30-213118
- Manufacturer
- SICK, Inc.
- Model
- UM30-213118
- Datasheet
- UM30-213118 PDF
- Description
- SENSOR PROX ULTRA 200-1300MM CYL
- Availability
- IN STOCK
Stock: 1
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Material - Body | Nickel-Plated Brass, Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Sensing Distance | 23.622" ~ 236.22" (600mm ~ 6000mm) |
| Voltage - Supply | 9V ~ 30V, 15V ~ 30V |
| Termination Style | Connector |
| Ingress Protection | IP67 |
| Series | UM30 |
| Response Frequency | - |
| Indicator | LED |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |