Seoul Semiconductor Inc. SMJD-HE2V10W3-GA
- Manufacturer
- Seoul Semiconductor Inc.
- Model
- SMJD-HE2V10W3-GA
- Datasheet
- SMJD-HE2V10W3-GA PDF
- Description
- LED MODULE 10W 3000K CCT
- Availability
- IN STOCK
Stock: 52
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Lens Type | Flat |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 71 lm/W |
| Packaging | Tray |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 35V |
| Wavelength | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 1245lm (1200lm ~ 1290lm) |
| Part Status | Obsolete |
| Configuration | Square |
| Current - Max | 900mA |
| Type | Chip On Board (COB) |
| Viewing Angle | 115° |
| Color | White, Warm |
| Current - Test | 500mA |
| Height | 1.70mm |
| Size / Dimension | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Series | XLamp® CXA1520 |
| Temperature - Test | 85°C |
| CCT (K) | 3000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| CRI (Color Rendering Index) | 93 |
| Features | - |
| Light Emitting Surface (LES) | 8.90mm Dia |