Seoul Semiconductor Inc. S4SM-1564309736-0B500H3S-00001
Manufacturer
Seoul Semiconductor Inc.
Model
S4SM-1564309736-0B500H3S-00001
Datasheet
S4SM-1564309736-0B500H3S-00001 PDF
Description
SUNLIKE COB SAWS1564A
Availability
IN STOCK
Stock: 58
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Height 1.45mm
Temperature - Test 85°C
Series SunLike
CRI (Color Rendering Index) 97 (Typ)
CCT (K) 2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Light Emitting Surface (LES) 14.50mm Dia
Features -
Lumens/Watt @ Current - Test 92 lm/W
Lens Type Flat
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 35V
Wavelength -
Flux @ Current/Temperature - Test 1385lm (Typ)
Part Status Active
Configuration Square
Current - Max 860mA
Viewing Angle 115°
Type Chip On Board (COB)
Current - Test 430mA
Color White, Warm
Size / Dimension 19.00mm L x 19.00mm W