Sensata-Airpax T11-4-10.0A-06-11AL-V
- Manufacturer
- Sensata-Airpax
- Model
- T11-4-10.0A-06-11AL-V
- Datasheet
- T11-4-10.0A-06-11AL-V PDF
- Description
- CIR BRKR MAG-HYDR
|---|---|
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | 1410-G1 |
| Approvals | CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077 |
| Part Status | Active |
| Breaker Type | Thermal |
| Illumination | - |
| Actuator Type | Push to Reset |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Poles | 1 |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | 50V |