Samtec, Inc. SFSD-50-28-H-99.98-DR-NDS
Manufacturer
Samtec, Inc.
Model
SFSD-50-28-H-99.98-DR-NDS
Datasheet
SFSD-50-28-H-99.98-DR-NDS PDF
Description
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Connector Type DIP to DIP
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Cable Termination Solder
Color Multiple, Ribbon
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Usage Socket (0.1"), Board In
Number of Positions 22
Length 3.00' (914.40mm)