Samtec, Inc. SFSD-10-28-G-28.50-S
Manufacturer
Samtec, Inc.
Model
SFSD-10-28-G-28.50-S
Datasheet
SFSD-10-28-G-28.50-S PDF
Description
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Attribute Name Attribute Value
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Usage -
Number of Positions 40
Length 0.272' (82.80mm, 3.26")