Samtec, Inc. SFSD-07-30-G-05.91-D-NDX
Model
SFSD-07-30-G-05.91-D-NDX
Datasheet
SFSD-07-30-G-05.91-D-NDX PDF
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Socket
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Usage -
Number of Positions 14
Length 0.492' (149.86mm, 5.90")