Samtec, Inc. SFSD-07-28-G-31.50-SR
Model
SFSD-07-28-G-31.50-SR
Datasheet
SFSD-07-28-G-31.50-SR PDF
Attribute Name Attribute Value
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Socket
Contact Finish Gold
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Usage -
Number of Positions 8
Length 0.417' (127.00mm, 5.00")