Samtec, Inc. SFSD-07-28-G-07.87-D-NDS
Model
SFSD-07-28-G-07.87-D-NDS
Datasheet
SFSD-07-28-G-07.87-D-NDS PDF
Attribute Name Attribute Value
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Socket
Contact Finish Gold
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Usage -
Number of Positions 14
Length 0.656' (199.90mm, 7.87")