Samtec, Inc. SFSD-07-28-G-07.50-D-NDX
Model
SFSD-07-28-G-07.50-D-NDX
Datasheet
SFSD-07-28-G-07.50-D-NDX PDF
Attribute Name Attribute Value
Length 1.00' (304.80mm)
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Features Latch Lock, Polarizing Key
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Gold
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)