Samtec, Inc. SFSD-07-28-G-06.50-D-NDX
Model
SFSD-07-28-G-06.50-D-NDX
Datasheet
SFSD-07-28-G-06.50-D-NDX PDF
Usage -
Number of Positions 14
Length 0.521' (158.75mm, 6.25")
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Socket
Contact Finish Gold
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)