Samtec, Inc. SFSD-07-28-F-35.50-D-NUS
Model
SFSD-07-28-F-35.50-D-NUS
Datasheet
SFSD-07-28-F-35.50-D-NUS PDF
Attribute Name Attribute Value
Length 2.63' (800.10mm)
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Features Latch Lock, Polarizing Key
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Individual Wire Leads
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)