Samtec, Inc. SFSD-05-30-G-03.50-DR-NUS
Model
SFSD-05-30-G-03.50-DR-NUS
Datasheet
SFSD-05-30-G-03.50-DR-NUS PDF
Attribute Name Attribute Value
Connector Type Socket to Individual Wire Leads
Cable Termination Crimp
Color Multiple, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Usage -
Number of Positions 14
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")