Samtec, Inc. SFSD-05-30-G-03.50-DR-NDX
Model
SFSD-05-30-G-03.50-DR-NDX
Datasheet
SFSD-05-30-G-03.50-DR-NDX PDF
Attribute Name Attribute Value
Length 0.292' (88.90mm, 3.50")
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Features Latch Lock, Polarizing Key
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Socket
Contact Finish Gold
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)