Samtec, Inc. SFSD-05-28-H-03.25-D-NUX
Model
SFSD-05-28-H-03.25-D-NUX
Datasheet
SFSD-05-28-H-03.25-D-NUX PDF
Attribute Name Attribute Value
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Socket
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Usage -
Number of Positions 10
Length 0.271' (82.55mm, 3.25")