Samtec, Inc. SFSD-05-28-H-03.25-D-NDX
Model
SFSD-05-28-H-03.25-D-NDX
Datasheet
SFSD-05-28-H-03.25-D-NDX PDF
Attribute Name Attribute Value
Length 0.271' (82.55mm, 3.25")
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Socket
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)