Samtec, Inc. SFSD-05-28-G-10.00-DL-NDX
Model
SFSD-05-28-G-10.00-DL-NDX
Datasheet
SFSD-05-28-G-10.00-DL-NDX PDF
Attribute Name Attribute Value
Features Friction Lock, Polarizing Key
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Socket
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Usage -
Number of Positions 10
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")