Samtec, Inc. SFSD-05-28-G-03.50-DR-NDX
Model
SFSD-05-28-G-03.50-DR-NDX
Datasheet
SFSD-05-28-G-03.50-DR-NDX PDF
Attribute Name Attribute Value
Connector Type Socket to Socket
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Usage -
Number of Positions 10
Length 0.271' (82.55mm, 3.25")