Samtec, Inc. SFSD-05-28-G-03.25-DR-NDS
Manufacturer
Samtec, Inc.
Model
SFSD-05-28-G-03.25-DR-NDS
Datasheet
SFSD-05-28-G-03.25-DR-NDS PDF
Description
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Attribute Name Attribute Value
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Socket
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Cable Termination Crimp
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Usage -
Number of Positions 10
Length 0.271' (82.55mm, 3.25")