Samtec, Inc. SFSD-04-28-G-03.26-DR-NUX
Model
SFSD-04-28-G-03.26-DR-NUX
Datasheet
SFSD-04-28-G-03.26-DR-NUX PDF
Attribute Name Attribute Value
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Socket
Contact Finish Gold
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Usage -
Number of Positions 8
Length 0.272' (82.80mm, 3.26")