Samtec, Inc. SFSD-04-28-G-03.26-DR-NDX
Model
SFSD-04-28-G-03.26-DR-NDX
Datasheet
SFSD-04-28-G-03.26-DR-NDX PDF
Attribute Name Attribute Value
Features Latch Lock, Polarizing Key
Shielding Unshielded
Part Status Active
Pitch - Cable -
Connector Type Socket to Socket
Contact Finish Gold
Color Black, Individual
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Usage -
Number of Positions 8
Length 0.272' (82.80mm, 3.26")