Samtec, Inc. HDWM-33-01-L-S-250-SM
Model
HDWM-33-01-L-S-250-SM
Datasheet
HDWM-33-01-L-S-250-SM PDF
Description
CONN HDR 33POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.705" (17.907mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.400" (10.160mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.185" (4.699mm)
Series Flex Stack, DWM
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Packaging Tube
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Part Status Active
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.048mm)