Samtec, Inc. HDWM-28-01-S-S-250-SM
Model
HDWM-28-01-S-S-250-SM
Datasheet
HDWM-28-01-S-S-250-SM PDF
Description
CONN HDR 28POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 28
Length - Overall Pin 0.460" (11.684mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.280" (7.112mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)