Samtec, Inc. HDWM-27-60-L-S-250
Model
HDWM-27-60-L-S-250
Datasheet
HDWM-27-60-L-S-250 PDF
Description
CONN HDR 27POS 0.05 STACK T/H
Attribute Name Attribute Value
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Number of Positions 28
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)