Samtec, Inc. HDWM-26-55-L-S-250-SM
Model
HDWM-26-55-L-S-250-SM
Datasheet
HDWM-26-55-L-S-250-SM PDF
Description
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Number of Positions 29
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)