Samtec, Inc. HDWM-25-53-G-S-250-SM
Model
HDWM-25-53-G-S-250-SM
Datasheet
HDWM-25-53-G-S-250-SM PDF
Description
CONN HDR 25POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 25
Length - Overall Pin 0.515" (13.081mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.280" (7.112mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.235" (5.969mm)