Samtec, Inc. HDWM-24-58-L-S-490-SM
Model
HDWM-24-58-L-S-490-SM
Datasheet
HDWM-24-58-L-S-490-SM PDF
Description
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Number of Positions 28
Length - Overall Pin 0.485" (12.319mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.235" (5.969mm)